משלוחים חינם ברכישה מעל 199 ש"ח

משלוחים חינם ברכישה מעל 199 ש"ח 

Blog

יצירת קשר

השאירו פרטים ונציג שלנו יצור קשר בהקדם

אודות YOUSPORT

חנות ריצה מקצועית אשר הוקמה על ידי רצים- בשביל רצים. אנו מבצעים בדיקה והתאמה לכל לקוח ולקוח, על מנת למצוא את הפתרון המתאים ביותר עבורך.

 

ON SALE

התנסות בקורוס פוד 2 – התקן לנתוני סגנון ריצה ותגובתיות השעון

ביחד עם שעון הריצה של קורוס קיבלנו את פוד 2 של Coros – מוצר קטן שמוסיף מידע ודיוק לנתונים, ומיועד לרצים מתקדמים שאוהבים למדוד הכל. גיא חלמיש לקח אותו להתנסות. האם זה מוצר שגם אתם צריכים? 

מכירים את הרצים שמתחרפנים מזה שהשעון לא מודד להם את האימון בדיוק על מסילה? או את אלה שמספרים לכם שבמרוץ ה 10 ק”מ ה GPS מהשעון הראה 10.2 והרסו להם את מדידת השיא? עבור רוב הרצים האלה המדידה בערוץ הכפול של צ’יפ ה GPS בשעון הריצה קורוס Apex Pro 2 אמורה להספיק, אבל יש כאלה שאף פעם לא יגידו לא לעוד קצת דיוק ועוד קצת נתונים. הפוד של קורוס מתאים בדיוק לאנשים כאלה.

קורוס פוד2

Coros Pod 2 – מה זה נותן?

  1. דינמיקת ריצה כשהפוד מוצמד למכנסים – מצמידים אותו לגומיית מכנסי הריצה מאחור והוא מוסיף מדידה של זמן הקרקע, חלוקת זמן קרקע בין צד ימין לשמאל, גובה הצעד, ויחס הצעדים שזה אורך הצעד חלקי הגובה שלו – מדד לתנועה יעילה קדימה.
  2. הוספת דיוק ותגובתיות כשהפוד מוצמד לשרוכי הנעל– משפרת את התגובה לשינויי קצב, ודיוק ה-GPS, שזה שימושי בעיקר על מסילות הריצה, באצטדיון ובערים צפופות עם גורדי שחקים.
  3. הפוד מספק פרמטר בשם Effort Pace – שיאפשר לקבל הוראות מאמן לאימונים לפי קצב שעד היום התאימו רק למישור, גם אם אתם מתאמנים במסלולים עם עליות. זה מיועד להחליף את מדד הכח/וואטים שניסו להכניס לריצה. הוא מציג “קצב מאמץ” ומנרמל בעליה למשל לקצב גבוה יותר, כי אתם מתאמצים יותר. בנוסף הוא מוסיף את מדידת הטמפרטורה, גובה מצטבר וגובה יורד שמדייקים את ה-Effort Pace. בעתיד יוסיפו גם לחות שאנחנו יודעים שיש לה השפעה גדולה על המאמץ.

אנ-בוקסינג

הקופסא ריבועית קטנה מחביאה בתוכה את הפוד, עריסת טעינה, כבל USB-C לטעינה, גומי קטן שעוטף אותו עם קליפס להצמדה לגומי המכנסיים, ועוד פלסטיק שקוף שמיועד להצמדה לשרוכי הנעל. הכל מחכה לצד נרתיק קשיח ואיכותי למגע ועיצוב. נקי, יפה ועושה חשק להמשיך לשחק עם המוצר.

הפעולה האינסטינקטיבית היא מייד לשים את הפוד בעריסה שלו והוא מאותת לכם בהבהוב שזה נעים לו כמו חתול מגרגר. כך תדעו מייד שהעריסה היא מטען ואפשר לטעון אותה עוד, בסגנון קופסאות הטעינה הקטנות של אזניות אלחוטיות. כלשעצמה היא מאפשרת 3-5 טעינות, אז אם תרצו, תוכלו לרוץ בשטח של אי בודד ללא חשמל 84 שעות מצטברות.

קורוס פוד2

צימוד לשעון ולאפליקציה

הדבר הבא שרואים בניירות של הקופסא זה דף עם QRcode וכתוב עליו חיבור לאפליקציה, אז מבינים שצריך לעשות פיירינג עם האפליקציה והשעון. יש 3 דרכים לעשות את זה:

  1. מהטאב השלישי באפליקציה- שם יש אייקון של סורק למעלה מימין (המשמש גם לכניסה מהירה בלי סיסמא לאתר האינטרנט עם כל הקלטות הריצות).
  2. מאזור המכשירים/שעונים באפליקציה (טאב רביעי) ובחירת הפוד מהרשימה.
  3. אפשר לצמד גם בתפריטי השעון עצמו בחיפוש אביזרי Bluetooth

בוחרים, הוא מציע להתחיל צימוד ואופס זה קורה. אז הוא גם מעדכן את הפוד לתוכנה המעודכנת ביותר. ברגע שסיים הוא מציע לך להתחיל להתאמן, ולינק למדריך למשתמש. חוץ מבוחני מוצר אני מניח שאף אחד לא קורא את המדריך הזה, אבל לניוזלטר המעולה של ראנפאנל (אחת לשבוע) כולם מצטרפים:

ביציאה לאימון השעון מראה לכם קישור לפוד

כשבוחרים ב”ריצה” להתחלת אימון מופיעים בעמוד ההתחלה של הריצה בצד שמאל אייקונים קטנים המסמנים לך שהוא קולט דופק, GPS, ו.. את הפוד. כשכל המרכיבים מוכנים יש צפצוף קטן ורטט ואפשר לצאת. עניין של כמה שניות. ליד ציור הפוד יש את מצב הסוללה שלו. אגב ליד הדופק רואים את הדופק וליד ציור הלוין לGPS רואים ברים של עוצמת קליטה.

קורוס פוד2

הרכבת הפוד על הנעל

יצאתי לרוץ עם הפוד על הנעליים. החיבור קליל: מכניסים את הפלסטיק השקוף מתחת לשרוכים ונועלים אותם בין הפוד לפלסטיק באמצעות הכנסת הפוד עצמו. לא ברור אם יש לו כיווניות הכרחית אבל אצל קורוס בתמונות הוא תמיד עם החלק הרחב למעלה והצר פונה קדימה (כמו ראש חץ לכיוון הריצה).

פחות אהבתי בממשק הזה שאין לפוד עצמו, מחובר אליו, קליפס שמאפשר להצמידו גם למכנסים וגם לנעליים. השימוש בשני פלסטיקים נתיקים מזמין צרות. אם תאבדו אותם זה יעיק להשיג חדשים. בנוסף יש במוצר הזה תקלה אינהרנטית עבור כל מי שיש לו יותר מזוג נעליים אחד: צריך להעביר מזוג אחד לשני וכשיצאתי לרוץ עם זוג אחר כמובן ששכחתי את הפוד. אז תשאירו אותו על הזוג של המסילה ואימוני האצטדיון.

קורוס פוד2

בדיקת דיוק על מסילה

לקחתי את הפוד לחדר הכושר כמה פעמים. השעון מופעל על מצב Indoor Running ויש כעת שני מקורות נתונים מתחרים: המסילה והשעון עם הפוד. המכונה בחד”כ הזה היא מסוג איכותי מאוד של טכנוג׳ים, שאפשר כנראה לסמוך עליה. רצתי לפי המכונה 5 ק״מ. באימון הראשון הפער היה קטן מאוד מהמדידה של המכונה ובאימונים הבאים אחרי קליברציה- הוא היה מדהים בדיוק שלו.

קורוס פוד 2

באימון ראשון, הפוד לא מכיר אותי ויוצא מהקופסא, בדקתי כמה מהירויות: 9 קמ״ש, 10 קמ״ש ו 11 קמ״ש (חימום באיזי לפני משקולות). בכל המהירויות השעון הראה מהירות נמוכה במעט מהמסילה- אם היה 10 קמ״ש במסילה, השעון הראה 9.5 קמ״ש בערך. במרחק הכולל- השעון עמד יפה מאוד במרחק והסטיה היתה קטנה מאוד של כ 50-80 מ׳. בסוף האימון השעון ביקש ממני לבצע קליברציה, ותיקנתי את המרחק שהוא זיהה למרחק שהיה במכונה.

 

 

באימון השני הקליברציה שדרגה את הדיוק. כעת הפוד כבר מכיר אותי ויודע איך נראים הצעדים שלי ובכמה המדידה הראשונה יצרה סטיה, והוא עכשיו מדויק מאוד. הפערים ממש אפסיים בין מדידת המרחק והקצב במכונה לעומת השעון, למרות שכל המידע מגיע רק מהפוד ולא מ GPS אמיתי. מדובר על פערים של 10-30 מטרים בלבד במרחק של כ 6 ק”מ. כמובן שגם המהירות והקצב היו דומים מאוד בשעון למה שהיה במסילה. מרשים!

החשיבות של זה היא פחות כדי לדעת כמה אתה רץ באימון (כי הרי יש לכם את זה במסילה מול העיניים) והרבה יותר עבור כל המתאמנים שרוצים את ההקלטות האלה עבור הקיטלוג והמידע אצלם בהיסטוריה של האימונים, ואנחנו יודעים עד כמה זה חשוב לאנשים. בצד החסרון אומר שהממשק של השעון לקליברציה הזו לא ברור מספיק. פתאום מופיעים לך מספרים וממשק לעדכון שלהם בלי הסברים וזה לא אפוי עד הסוף.  ריצה בשטח

בריצה בחוץ: תגובתיות מיידית

קודם כל הוא מציין לכם לבד על תצוגת הצל”ד (צעדים לדקה / Cadence) שהמקור כעת זה הפוד עצמו ולא היד והשעון. גם התגובתיות לשינוי הקצב נהדרת ומרגישה מיידית. כשאתם מגבירים לוקח לכם איזה שתי שניות באמת להגביר, ואז מבט על השעון והתגובה מייד שם. זה פתרון מעולה לאינטרוולים, במיוחד קצרים, על בסיס קצב. הרבה יותר מהיר מה 6-10 שניות שלוקח לשעונים על בסיס ה GPS בלבד להגיב. בסיכום האימון הוא מציג על השעון גם את אורך הצעד מהמדידה בפוד ואת כל הנתונים האחרים שהוא מודד.

במצב המכנסיים מקבלים את זמן הקרקע, יחס ימין שמאל, גובה הצעד, ויחס הצעדים. את הנתונים האלה מקבלים גם על הגרף ב Coros Training Hub (האפליקציה השולחנית-ווב של קורוס לניתוח המידע) וניתן לסנן ולהציג רק את הנתונים המעניינים אתכם באמצעות הכפתור שפה בתמונה מטה פתחתי. האמת היא שמעבר לכך שזה נחמד – לא ממש ברור מה יש לעשות עם זה יותר מדי. ההמלצות והמחקרים על סגנון ריצה ושינויו מאוד בעייתיים ושינוי שלא מגיע בצורה טבעית כתוצאה מבניית קילומטרז’ שבועי משמעותי יכול גם לעלות לכם בביצועים ולאו דווקא יפחית פציעות. לקריאה נוספת על העניין הזה לחצו פה.

קורוס פוד 2

מחשבות על הקטגוריה

פוד ריצה הוא מוצר מקטגוריה נישתית בעולם הריצה. הפוד המוכר והבולט בעולם הוא ה Stryd שהיה שאפתני: הוא רצה לשנות את שיטת האימונים לבסיס וואטים, אבל שעוני הספורט מיהרו להגיב עם וואטים בשעון עצמו ללא פוד וגרמו לו להיות מיותר. גם הרצים עצמם לא באמת התחברו לקונספט הוואטים שמתאים יותר לאופניים. היה גם פוד של סטארטאפ ישראלי שנמכר לזוויפט. קטגוריה נוספת שמתחרה בו הם רצועות דופק עם דינמיקת ריצה וגם הנעליים עם הצ’יפ של Under Armour מספקות נתונים דומים.

זה משהו שנחמד שיש אותו מבחינת מידע. יש כמה סיבות לקנות את זה, וגם כמה סיבות לוותר:

  • מדדי סגנון ריצה- הוא יתן מידע כגון כמה זמן קרקע יש לכם, מה גובה הדילוג, כמה סימטריה יש בין ימין ושמאל וכו’. גם אם יהיו לכם נתונים, לא ממש ברור מה לעשות איתם, לעומת זאת להגיע ל-180 צעדים בדקה (קאדנס) זה מספר ברור ופשוט שקל ליישם תוך כדי ריצה, ולרוץ הרבה מאוד- זה הכי אפקטיבי כדי לשפר. צלילה לנתונים האלה פחות תעזור.
  • דיוק של מדידת הGPS ותגובתיות השעון –  באינטרוולים באצטדיון זה מעולה. זה עוד יותר מועיל בשעונים הישנים שכדאי להחליף ממילא לשעוני Dual band GPS והם מודדים מרחק מאוד מדויק. שעון ה Apex Pro2  של קורוס הוא בעל דיוק שכזה ובמדידת המרחק שלו בחוץ לא מצאתי שום צורך בשיפור.
  • שיפור מדידת מרחק על מסילה – הפוד משפר מאוד את נתוני המהירות והמרחק על מסילה ובאצטדיוני ריצה שהם מאתגרים יותר לGPS. רק שהמסילה עצמה נותנת לכם את המרחק המדויק ובד”כ אפשר לתקן ידנית, לעתים ישר בשעון עצמו. האמת שהוא מאוד הרשים אותי בקרבה שלו לנתוני המסילה עצמה (אחרי קליברציה אחת בלבד).קורוס פוד 2

בשורה תחתונה

מוצר מעניין לרצים רציניים שרוצים נתונים מדויקים ותגובה מהירה. לכאלה שרצים הרבה על מסילה מצד אחד ולכאלה שרצים באיזורים הרריים ומנסים להבין איך לתרגם את הוראות הקצב שיש להם בתוכנית לסיטואציה הזו. לחובבי נתוני ריצה, ולכאלה שלא מזיז להם לקנות מוצר נוסף לריצה ב599 שקל ( אבל יש הנחה עם קוד RUNPANEL באתר קורוס).  אם אתם רוצים שכולם ישאלו אתכם מה זה הדבר הזה על הנעל שלכם או מזהים את עצמכם באחת מהקטגוריות האלה, לכו על זה.

בחן: גיא חלמיש
ראנפאנל אימון אישי מרחוק

GET LATEST NEWS

הירשמו לניוזלטר שלנו

גלו על החדשות והמבצעים שלנו ראשונים! מבטיחים לא להספים ;) 

אני מאשר/ת קבלת דיוור ו/או מידע פרסומי באימייל ו/או במסרונים, מיו. ספורט בע"מ.

יצירת קשר

יוספורט  - YOUSPORT
תוצרות הארץ 3, מתחם דן טאון פתח תקווה.
חנות TRUE MOTION
טלפון: 052-2633764

לפניות מיוחדות והצעות מחיר:
מייל: office@yousport.co.il

סל קניות
Sign in

No account yet?

Facebook Instagram
אנו משתמשים בעוגיות כדי לשפר את החוויה שלך באתר האינטרנט שלנו. על ידי גלישה באתר זה, אתה מסכים לשימוש שלנו בעוגיות.
Start typing to see products you are looking for.
להתחלת שיחה
דברו איתנו
שלום, כאן נציג חברת יוספורט,
איך אוכל לעזור לך ?